České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. Speciální pedagogika v praxi!

Digitální věk ve škole
Máme tady přátelé k dispozici postřehy ze školy, od učitelky se zkušeností se vzdělávacím systémem z USA a srovnání s Českou školou.

Mé vypozorování......
 České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. 
Snad proto, že forma se přeceňuje a obsah se často neocení? Protože jsem pedagog dobrodruh, vyškolený laxním americkým systémem, systémem, který klade důraz na obsah a neřeší formu a protože vnímám, že přílišný důraz na formu (perfektně úhledné písmo, gramaticky správná slova) může zabrzdit či potlačit dětskou kreativitu, nabízím žákům, ať píší. Ať se realizují v psaném textu. Jakkoliv. Ať píší cokoliv je napadne. Ať nechají myšlenky plynout a házejí je na papír a nehledí na pravopis či krasopis. I nesprávně napsaná či neúhledná slova čtenář dešifruje.

 Malé děti nemohou umět psát každé slovo správně, ale když se nebojí psát a když učitel nepokárá tvořivost žáka tím, že potrestá každou chybu červenou barvou, děti se naučí umět se vyjádřit a povolit uzdu fantazii. Slohové práce by neměly být podrobeny analýze gramatických chyb, myslím si.
Snad mám obrovské štěstí, že pracuji ve škole, kde mé netradiční nápady a úlety jsou akceptovány a kde mám prostor experimentovat a zavádět netradiční manýry, které, troufám si tvrdit, obohatí žáky i pedagogy. 
Prožívám nádhernou profesionální zkušenost. Pracuji s pedagogickými odborníky, kteří mi dávají prostor realizovat mé kreativní (crazy) nápady. Všichni se vzájemně učíme a spolupracujeme (a nepotřebujeme k tomu žádný oficiální teambuilding class, stačí selský rozum a obyčejné spříznění, smysl pro humor a nadšení).Oblíbené příspěvky

MENU: to jsou ty štítky!

Zaláskujte se Den pro tebe Krásné je žít Verše Flejberk Cesta pro lásku Láska Příroda Zlatá střední cesta Fotografie Sociální sítě Podzim Motivace Slunečné ráno Les Léto Videa o lásce Bůh Slunce Internet Lidský život Moudro pro tento den Deprivace a skupinová hloupost Dobro a jeho světlo Humor a vtipy nebo moudra Ptáci Přátelé Příroda a my Slunečné odpoledne Sluneční toulky v přírodě Zrcadlo Pošta pro vás Slunečný den Stromy Trubka What is love Úsměv Šťastné dětství Karel Kryl a Láska bláznivá Kolotoč svět Líbej mě Příroda kvete Rozum Verše jako píseň Vzpomínky Zamilovaný Zdraví Astronomie Cesty Dopisy Jít pro lásku Lavičky Lidové písně Marie Rottrová Moudrost Novinky v hudbě O zdraví Otčenáš Pavel Kysela Pohádka Srdce jako kámen Vtipy a humor Vánoce Waldemar Matuška Úsměv pro mne Štěstí Životospráva Amerika Ateroskleróza Cestování Cruise Rekreace Dovolená Citáty Diamanty Děti Dětská radost Dětství Genius loci Hněv milenců Jaro Jordánsko Josef naše láska Karel Kryl Koledy Komentář Krajina Lindsey Stirling Maturita Meditace Mireille Mathieu Music and Humor Once Upon A Time In The West Petr Novák Poděkování Poezie Přátelství Rodina Sdílení Smích Soukromé Spánek Stáří Učitel Velikonoce Veverka Vlado Kumpan Vlčí mák Výlety Zlatá šedesátá u Křížku Úsměv Anny Čaj o páté #Fotografie 776833333 AMOR UT LACRIMA Alcatraz Allison Crowe Android Beethoven Symphony Bouře Božejáci Brilianty Bílá růže Charlie Cholesterol Chtíc aby spal Cibule Cinderella Deprese Deprivanti Deštivý den Divoký horský tymián Drahé kameny Drogy Dvojčata a housle Dělání El Condor Pasa Fernando Lopez Fuchsie Goodbye My Lover Historie Homeless Houbaření Humor Hvězdokupa Hvězdy Hyperkinetická porucha Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Judith Durham The Seekers Kalifornie Kapradí Karikatura Keep smiling Kocourek Kongres Konopka obecná Kontakty Korsika Krizová linka Kvítek jabloňový La Roux Leonardo da Vinci Lesní jahody Loudá se půlměsíc Love Story Lucia Micarelli Lída Baarová Marcus Tullius CICERO Memy Mix videa Modlitba Modrá knížka Modrý sarafán Modříny Moldau Smetana Moudra Měsíční noc Naše kuchyně O Shenandoah Obama Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Placebo Prodaná nevěsta Prostřeno Ptačí zpěv Předehra Přítel Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Roman Šebrle Sammuel Sammuel perský kocourek Sladké višně Slovensko Sluneční erupce a aktivita Smartphone Sněhurka Sociopatie Sršeň Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Světlo Syrenia Tenkrát The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc Trampské U Zborova U vody U řeky USA Vajíčka Vanessa Mae Vinná réva Vlaštovka Vojenská služba Vtipy Vyznání pro Pepču Václav Havel Všímavost W. A. Mozart: Turecký pochod When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrady Zdeničko má bubble nebula studentské Áji Úvod a přivítání Čtyřčata Římská mythologie Škola Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Jako když mráz náhle květ i list sežehne a jen stvol zčernalý zůstane.

Víš Víš Nedovedu si to vůbec představit, ani na to nechci pomyslet až jednou zůstane jeden z nás bez druhého, samoten, víš až zestárnem - co...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...